❗ UWAGA ❗
Jeśli pomimo przeczytania poniższego tekstu, nadal potrzebujesz pomocy w sprawie śledzenia przesyłki, KONIECZNIE NAPISZ (nie zrzut ekranu, tylko tekst, który można skopiować) numer śledzenia. Co do zasady, przesyłki dzielimy na 3 rodzaje: ➡️ Rejestrowane, czyli u nas przychodzą jako list polecony, który trzeba podpisać by odebrać. Lista linków do śledzenia przesyłek REJESTROWANYCH jest w drugiej części posta;
➡️ Nierejestrowane, czyli zwykły list. Jeśli się mieści, to listonosz wrzuci do skrzynki, jeśli nie, to awizo zostawi (co do zasady). Nierejestrowaną idą w większości przesyłki małe i/lub tanie, najczęściej do około 8$ (+free shipping). Nie jest to sztywna granica, bo takiej nie ma.
➡️ Kurierskie, czyli DHL, EMS itp. (akapit dot. EMS na samym dole posta) Najważniejsze w namierzaniu swojej paczki jest, by dowiedzieć się jaki przewoźnik ją przewozi. Poniżej znajdziecie listę z przykładowymi numerami przesyłek, po których można w 80-90% przypadków rozpoznać przewoźnika i sprawdzić na jego stronie, gdzie znajduje się paczka.
❗ UWAGA ❗
Przesyłki NIEREJESTROWANE, jak sama nazwa wskazuje, nie są możliwe do śledzenia od drzwi do drzwi. Ich ślad się urywa najczęściej w momencie opuszczenia Azji. Czasem są dalsze informacje, nawet o tym, że przesyłka dotarła do naszego miasta, ale należy te informacje traktować jako SYMULACJĘ i nie kierować się nimi. To, że jest napisane "Warsaw" wcale NIE MUSI oznaczać, że przesyłka już jest w Warszawie i bardzo często jeszcze nie jest. Ale sprawdzić tego na 100% się nie da. Czas dostawy jest BARDZO różny, od 5 dni do nawet 3 miesięcy. Nie pytajcie co dalej, jeśli przesyłka nierejestrowana i ma status "Warsaw", "Country of destination" czy cokolwiek takiego i ile to potrwa. NIE WIADOMO, bo nie wiadomo, gdzie tak naprawdę jest ta przesyłka. CZEKAĆ i PILNOWAĆ CZASU OCHRONY, w razie konieczności, można go wydłużyć lub założyć spór.
⛔ MULTIWYSZUKIWARKI PRZESYŁEK ⛔
Pamiętajcie, że strona (system śledzenia przesyłek) nie zawsze poprawnie zinterpretuje przewoźnika na podstawie numeru. W przypadku nierejestrowanych, można sprawdzić numery u innych, najbardziej popularnych przewoźników, których lista jest niżej. Cainiao - system śledzenia stworzony przez AliExpress
17track jedna z najlepszych stron do śledzenia z dużą bazą przewoźników, automatyczne i ręczne wybieranie przewoźnika.
Osobiście używam też aplikacji na telefon z Androidem o nazwie "TrackChecker Mobile" w której można śledzić przesyłki w kilku systemach śledzenia na raz. Więcej tutaj!
Zakupy z chin! Strone wykonał Piotr Snochowski